Zephyr GTX

Farba: Black

  • Kód produktu: LW-503BA
  • Hmotnosť produktu: 1,165kg - 1,400kg
146,80 € Cena s DPH

Veľkostná tabuľka

Veľkosť Dĺžka vložky
UK 7 (41) 26,5 cm
UK 7.5 (41.5) 27 cm
UK 8 (42) 27,5 cm
UK 8.5 (42.5) 28 cm
UK 9 (43.5) 28,5 cm
UK 9.5 (44) 29 cm
UK 10 (44.5) 29,5 cm
UK 10.5 (45) 30 cm
UK 11 (46) 30,5 cm
UK 11.5 (46.5) 31 cm
UK 12 (47) 31,5 cm

Popis produktu

Materiál: Hydrofónba brúsená koža 1,3 - 1,5mm, CORDURA®
Membrána: Gore-Tex® + klimatická stielka
Medzipodošva: PU s Monowrap® konštrukciou pre pohodlie a stabilitu
Podošva: Lowa cross
Výška obuvi (pri veľkosti 9 UK): ca. 19cm
Dĺžka šnúrok pri veľkosti obuvi EU 43: ca. 138cm

Moderná ľahká vojenská obuv Zephyr GTX® Mid TF (Task Force) je vhodná pre rýchle presuny. Má vysokopriedušnú Gore-Tex® membránu, ktorá zabezpečuje vodeodolnosť. Má uzavreté šnurovacie očká, čo robí obuv vhodnú aj pre zoskoky s padákom.

Podošva je značky Lowa typu Cross, kde medzipodošva je z komfortnej PU peny s Monowrap® pre komfortnejšiu chôdzu. Vrchný materiál je kombinácia brúsenej kože (semiš) s oderuvzdornou, vzdušnou Cordurou®, čo oceníte najmä v horúcich letných dňoch.

Vodné podľa stupnice (5 je najvhodnejšie):
Cestovanie - 2
Cesty a chodníky - 4
Ľahká turistika (nenáročný terén s malým batohom) - 4
Turistika s veľko objemovým batohom - 4
Horolezectvo - 1

Ďakujeme, že ste súčasťou Army Original. Vaše fotografie môžete poslať na adresu photo@armyoriginal.sk

Po zakúpení obuvi by sme nemali zabúdať, že aj ona potrebuje primeranú starostlivosť. Vráti Vám to v podobe dlhšej životnosti.

Tento materiál je náročnejší na čistenie. Počas všetkých týchto nižšie uvedených krokov je potrebné dávať pozor na textilnú časť, ktorá sa čistí iným spôsobom (viď nižšie **„TEXTIL“). Čistenie brúsenej kože by sme rozdelili do troch krokov:

1. Čistenie: ak je obuv znečistená hlinou,... najskôr necháme vyschnúť. Následne špeciálnou kefkou na to určenou zotrieme všetku nečistotu (jemne, nie príliš tlačiť). Keď je obuv takto pripravená, použijeme:
a) buď čistiaci prostriedok so špeciálnou kefkou na otvore, ktorou zbavíme brúsenú kožu všetkých nečistôt
b) alebo čistiacou penou s hubkou / kefkou na to určenú. Po čistení prostriedkom si hubku na to určenou namočíte do vody a jemne zotrite zvyšky čistiaceho prostriedku.

Potom necháme vyschnúť niekde voľne v izbe. ODPORÚČAME: niekde na vnútornej strane obuvi odskúšať čistiaci prostriedok, či je prípravok vhodný, či koža nepúšťa farbu a pod.

2. Ošetrenie: ošetrením brúsenú kožu vyživíte a rozjasníte farby. Používajú sa na to buď spreje (nanášať ca. 30cm od obuvi), alebo rôzne ošetrovacie prípravky. Následne necháme vyschnúť. Táto fáza je veľmi dôležitá, nakoľko môže dôjsť k popráskaniu a znehodnoteniu obuvi.

3. Impregnácia: tú je najlepšie vykonávať po 2. kroku (Ošetrenie) nie kedykoľvek (môžete tak zabrániť výbornej priedušnosti nubuku, čo je jeho silnou stránkou). Impregnáciu nanášame ca. 30cm od obuvi, najlepšie v exteriéri (vonku). Následne necháme vyschnúť.

**„TEXTIL“ sa na obuvi čistí ľahšie. Nečistoty nechajte zaschnúť (hlina,...). Hrubšie nečistoty vyčistite kefkou - jemnou suchou špongiou. Následne pretrite vlhkou handrou a nechajte vyschnúť.
Na fotkách si môžete pozrieť ako sedí táto vydarená obuv Zephyr GTX v členkovom prevedení v kombinácii s tmavým maskáčom Multitarn Black.
Pozrite si tento záznam z Live vysielania, v ktorom uvidíte porovnanie obuvi Innox s modelmi Zephyr a Z-6N. Detailne Vám ukážeme všetky z nich. 
  • Porovnanie dvoch modelov Lowa Zephyr Mid GTX a Lowa Z6N GTX